Autorizācija
0

Latvijā veidots ziņu saturs turpmāk būs pieejams plašākai auditorijai

Latvijā veidoti raidījumi “Latvijas ziņas”, “Labāk zināt” un “Tiešā runa” iekļauti RTVI kanāla starptautiskajās plūsmās.


 
“Televīzijas kanāla RTVI starptautiskajās plūsmās iekļauti Latvijā veidoti raidījumi “Latvijas ziņas”, “Labāk zināt” un “Tiešā runa” - tā mūsu valsts jaunumi ir pieejami vairākiem desmitiem miljonu mājsaimniecību teju visā pasaulē,” informēja SIA “Global Entertainment” vadītājs Andžejs Pjateckis.
 
Teritorijas, kurās ik vakaru plkst. 18.45 ir skatāmas “Latvijas ziņas” un sestdienās analītiskais raidījums “ Labāk zināt”, un intervija “Tiešā runa”, ir visa Eiropa, Izraēla, Kanāda, Āzija un Austrālija. 
 
Pjateckis norāda, ka šāds RTVI kanāla lēmums ir licis “Latvijas ziņu” redakcijas un žurnālistu komandai pārskatīt raidījuma satura veidošanas pieeju.
 
“Raidījuma redakcija ar lielu atbildību uztver faktu, ka “Latvijas ziņas” turpmāk varēs redzēt ļoti plaša starptautiskā auditorija, tostarp, uzņēmēji, politiķi un viedokļu līderi. Tas ir jauns izaicinājums - vienlaikus informēt gan vietējo, gan starptautisko auditoriju par aktuālajām norisēm Latvijā,” piebilda Pjateckis.
 
Ziņu raidījums krievu valodā “Latvijas ziņas” arī 2022. gadā turpinās īstenot daudzplatformu pieeju, proti, ziņu saturu pārraida ne tikai televīzijā, bet arī sociālajos tīklos - “Facebook”, “YouTube”, “TikTok” un “Odnoklassniki”, kur formātu pielāgo konkrētajai platformai.
 
Statistika liecina, ka auditoriju šāda pieeja uzrunā. Piemēram, jau tagad “TikTok” Latvijas plašsaziņas līdzekļu kanālu TOP10 pirmajā vietā ir tieši “Latvijas ziņas” ar 47,4 tūkstošiem sekotāju. Tuvākais sekotājs ir “Delfi” ar 26,8 tūkstošiem sekotāju.

 
Par RTVI
RTVI ir 2000. gadā dibināts starptautisks daudzplatformu krievvalodīgais medijs, kura centrālais birojs atrodas Ņujorkā. Medijs ietver TV kanālu, tīmekļa vietni un kontus lielākajos sociālajos medijos. Kopējā multivides mediju auditorija ir vairāk nekā 225 miljoni cilvēku, no tiem 22 miljoni – TV kanāla auditorija. Kanāla apraidi nodrošina vismaz 200 TV operatoru visā pasaulē, un tas pieejams dažādās platformās 69 valstīs, tostarp ASV, Kanādā, Izraēlā, Neatkarīgo Valstu Sadraudzības teritorijā un Baltijas valstīs. 2021. gadā kanāls sāka raidīt arī Āzijas valstīs. Ziņu sagatavošanā darbojas korespondentu tīkls dažādās pasaules vietās - Ņujorkā, Losandželosā, Maskavā, Telavivā, Berlīnē, Rīgā, Erevānā, Tbilisi, Kijevā, Tallinā, Parīzē, Londonā un Viļņā.
 
Par “Global Entertainment”
“Global Entertaiment” ilgtermiņa mērķis ir izveidot spēcīgu informatīvo platformu, kas lietotājiem ļauj ar ziņu dienesta sagatavotajiem materiāliem iepazīties katram visērtākajā veidā – kabeļtelevīzijas kanālos, interneta vietnē “Latvijas ziņas” (www.lz.lv), iecienītākajos sociālajos tīklos (“Facebook”, “Telegram”, “Tiktok”, u.c.), citās digitālajās platformās (“Youtube”, “Apple.com”). 

 

Komentāri
(Publiskajā pusē e-pasts publicēts netiks)